Tervetuloa Eurooppafederalistit ry:n vuosikokoukseen 12.5.2020 klo 18.00! Koronaviruksen vuoksi kokous pidetään sähköisesti Microsoft Teams -alustalla. Liity kokoukseen oheisesta tästä.

Vuosina 2018 ja 2019 ei ole ollut yhdistyksen kokousta. Nyt pidettävän kokouksen tarkoituksena on jälleen aktivoida yhdistyksen toiminta. Kokous järjestetään yhteistyössä kattojärjestömme Union of European Federalistsin (UEF) kanssa. Kokouksen aluksi pääsihteeri Paolo Vacca esittää UEFin tervehdyksen, ja klo 18.30 puheenvuoron käyttää UEFin puheenjohtaja Sandro Gozi MEP aiheesta ”Federalism and the coronavirus: supranational solutions to a supranational crisis”.

Kokouksen asiakirjat ovat Google Drivessa.

Ellet ole vielä yhdistyksen jäsen, voit liittyä järjestöön liittymällä Eurooppalainen Suomi ry:n jäseneksi  täältä. Merkitse ”Eurooppafederalistit” jäsenlomakkeen kohtaan ”roolit”. Yhdistyksellä ei ole erillistä jäsenmaksua; jäsenyys sisältyy Eurooppalainen Suomi ry:n jäsenmaksuun (20 €/vuosi).

Tervetuloa kokoukseen!

Henrik Manner
puheenjohtaja